Regulamin

 1. Cena  wypożyczenia  liczona jest  za 1 dobę  wg. cennika.
 2. Cena stroju  dotyczy tego co wisi na wieszaku. Akcesoria dodawane wg. potrzeby klienta liczone są dodatkowo.
 3. momencie wypożyczania stroju konieczne jest aby klient uiścił należność za dany strój. Opłata ta jest bezzwrotna.
 4. momencie dokonywania rezerwacji stroju pobierana jest opłata w formie bezzwrotnego zadatku – w wysokości 50% ceny wypożyczenia stroju.
 5. Za każdą dobę zwłoki od ustalonego terminu zwrotu pobierana jest opłata w wysokości 50% ceny wypożyczenia stroju. Przedłużenie jest możliwe poprzez poinformowanie wypożyczalni i za jej zgodą. Przedłużenie terminu wypożyczenia stroju nie jest możliwe w sytuacji, gdy dany strój jest już zarezerwowany na następny dzień.
 6. Stroje rezerwowane wydaje się w godzinach 17.00-19.00 w dzień poprzedzający , jeśli bal jest rano i zwraca po balu do godz. 17.00. Jeśli bal jest po południu odbiory następują w dniu balu od godz. 12.00 a zwroty następnego dnia do godz.17.00.
 7. Rezerwacja  jest  aktualna  jeśli  ostatni wypożyczający  zwrócił  strój w terminie i nieuszkodzonym stanie. W przypadku braku zarezerwowanego stroju Ballandia ze swojej strony opuszcza 50 % ceny wypożyczenia zamiennego stroju.
 8. Stroje można rezerwować tylko osobiście po wcześniejszej wizycie u nas, wybraniu, przymierzeniu konkretnego stroju i uiszczeniu opłaty za wypożyczenie , min. 50 %. Nie przyjmujemy rezerwacji telefonicznych ani mailowych.
 9. Przy wypożyczeniu stroju konieczne jest okazanie dokumentu tożsamości oraz pozostawienie numeru telefonu. W przypadku braku dokumentu pobierana jest kaucja zwrotna w wysokości 30-100 zł.
 10. Klient, który decyduje się wypożyczyć kostium w Wypożyczalni Kostiumów Ballandia wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na potrzeby przeprowadzenia procesu wypożyczenia. Wypożyczalnia oświadcza, że wszelkie dane osobowe uzyskane w trakcie działalności firmy są poufne i w żadnej formie nie są ujawniane innym osoba, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r o ochronie danych osobowych.
 11. Osoba wypożyczająca ponosi odpowiedzialność za wypożyczony strój od momentu wypożyczenia do chwili zwrotu stroju pracownikowi wypożyczalni.
 12. W chwili odbioru stroju klient jest zobowiązany skontrolować stan wypożyczanego stroju i zgłosić pracownikowi Ballandii wszelkie uwagi dotyczące jego zniszczenia (plamy, dziury itp.). Za zniszczenie wypożyczonego stroju klient ponosi odpowiedzialność finansową w wysokości 10% – 200% ceny wypożyczenia stroju. Ostateczną kwotę określa pracownik Ballandii w zależności od charakteru zniszczeń.
 13. W przypadku zgubienia stroju pobierana jest opłata w wysokości 350% ceny wypożyczenia stroju oraz ewentualnie dodatkowa opłata za każdy dzień zwłoki od ustalonej daty zwrotu stroju.
 14. W przypadku przetrzymania stroju przez Wypożyczającego, dłuższego niż 30 dni, wypożyczalnia ma prawo wszcząć postępowanie windykacyjne.